***** با پر کردن فرم "نیازسنجی" در منوی اصلی، ما را در ارائه خدمات بهتر، یاری رسانید *****

چگونه ها

 در این صفحه شما اطلاعاتی کاربردی در مورد مراحل مختلف مقاله نویسی دریافت خواهید کرد. این اطلاعات به مرور به روز می شوند و چنانچه سوالات جدیدی از این دست دارید می توانید با استفاده از خدمات مشاوره رایگان از ما بپرسید.

 • چگونه به متن مقالات فارسی دسترسی پیدا کنم؟

وب سایت www.magiran.com یکی از جامع ترین پورتال هایی ست که به شما امکان مطالعه و دانلود مقالات مجلات فارسی را می دهد. عضویت در این وب سایت معمولا هزینه زیادی ندارد و امکانات جستجوی آن هم مناسب است. فقط دقت کنید که وقتی به صورت فارسی جستجو می کنید، از پیش فرض "ي" به جای "ی" در تایپ کردن مطالب خود استفاده کنید.

 • چگونه به متن مقالات انگلیسی دسترسی پیدا کنیم؟

اصولا مجلات به مرور در بسیاری از رشته های علمی فایل مقالات را به صورت آزاد در اختیار پژوهشگران قرار می دهند. لذا بد نیست که قبل از هر کاری سری به وب سایت مجله بزنید و ببینید که آیا دسترسی به مقاله آزاد است یا نه.

اگر دانشگاه های کشور در پایگاه های داده های مقالات علمی مانند Elsevier، Ebsco، Jstor دسترسی دارند. کافی است که به کتابخانه مرکزی دانشگاه خود بروید و از طریق آن مجلات و مقالات مورد نظر خود را پیدا کنید.

راه دیگر این است که به کتابخانه های مرکزی شهرهای خود بروید. این کتابخانه ها معمولا شبیه به دانشگاه ها چنین دسترسی ای برای شما فراهم می کنند (در تهران، کتابخانه ملی پوشش خوبی در این زمینه دارد).

اگر در http://scholar.google.com مقاله خودتان را جستجو کنید، بعضی مواقع فایل پی دی اف مقاله را هم می توانید به صورت آزاد دانلود کنید.

اگر یک مقاله خاص است که واقعا امکان دسترسی به آن از مراحل بالا امکان پذیر نیست، می توانید ایمیلی به نویسندگان مقاله بزنید و توضیح بدهید که چرا دسترسی ندارید به مقاله، شاید آنها یک نسخه از فایل مقاله را برای شما ارسال کنند.

بعضی وبلاگ های بچه های ایرانی خارج از کشور هست که می توانید مقاله مورد نظر خودتان را آنجا وارد کنید و آنها برای شما پیدا می کنند و ارسال می کنند. بعضی وقت ها این سرویس رایگان است و بعضی وقت ها هزینه اندکی بابت آن دریافت می کنند.

دوستان ایرانی خارج از کشور شما در رشته شما هم کم نیستند. این هم فرصت خوبی برای دریافت مقالاتی هست که از روش های بالا به آن دسترسی ندارید.

 • چگونه مجلات معتبر داخلی رشته خودمان را پیدا کنیم؟

کافی است که به آدرس مرکز استنادی علوم جهان اسلام http://www.isc.gov.ir/Default.aspx?lan=fa بروید و مجلات رشته خود را بر اساس موضوع انتخاب کنید. در اینجا اطلاعات مختلفی در مورد رتبه مجله و اعتبار آن هم می توانید بیابید.

راه دیگر این است که در وب سایت www.magiran.com بر اساس آرشیو موضوعی مجلات به دنبال مجلات رشته خودتان بگردید.

 • چگونه فهرست مجلات معتبر خارجی رشته خودمان را پیدا کنیم؟

راه ساده اول: مثلا برای رشته روانشناسی در گوگل این عبارت را جستجو کنید: Top Academic Journals in Psychology.

راه دوم: به انجمن های علمی بین المللی رشته خودتان مراجعه کنید. این انجمن ها معمولا لیستی از مجلات معتبر رشته را ارایه می کنند. مثلا انجمن روانشناسی آمریکا (APA) چنین کاری را برای رشته روانشناسی انجام می دهد.

در وب سایت مجلات آی اس آی (http://scientific.thomson.com/mjl)، فهرست موضوعی مجلات رشته خودتان را جستجو کنید. معمولا مجلاتی که آی اس آی هستند، معتبر هستند.

 • چگونه مقاله خودمان را که به فارسی نوشته شده را به انگلیسی برگردانیم؟

راه ساده اول این است که یک مترجم متخصص در رشته ما مقاله ما را به انگلیسی ترجمه کند. این کار دو تا ایراد می تواند داشته باشد. اول اینکه مترجم مفاهیم را هنگام ترجمه اشتباه ترجمه کند (زیرا تخصص کافی در موضوع ندارد). دوم اینکه هزینه دارد.

راه دیگر این است که یک نویسنده همکار پیدا کنیم که علاقه مند به همکاری در نگارش این مقاله با ما باشد و تجربه نگارش مقاله به زبان انگلیسی را داشته باشد. در این حالت، زحمت نگارش مقاله به زبان انگلیسی را شاید قبول کند، و در کنارش به عنوان یکی از نویسندگان مقاله خواهد بود. البته باید مواظب بود که بعضی از افراد وقتی چنین پیشنهادی به آنها داده می شود ممکن است خوششان نیاید و فکر کنند که تبدیل شده اند به ماشین ترجمه! ولی اگر قالب کار به شکلی باشد که آنها هم در بهبود و تکمیل محتوای مقاله مشارکت کنند، خیلی می تواند موثرتر باشد.

 

 1. خرید بسته آموزش مقاله نویسی با یک تماس
 2. خرید کتاب آموزش مقاله نویسی با یک تماس

 جهت تهیه بسته آموزش مقاله نویسی با قیمت 69000 تومان می توانید از طریق یکی از گزینه های زیر اقدام نمایید:

 • با شماره  30-66498929 تماس حاصل نموده و بسته را سفارش دهید.
 • با مراجعه به آدرس تهران، میدان انقلاب، بین خ فروردین و اردیبهشت، ساختمان 1474، ط اول، انتشارات کتابخانه فرهنگ، به صورت حضوری بسته را خریداری نمایید.

 جهت تهیه کتاب 25 اصل اساسی مقاله نویسی با قیمت 8000 تومان می توانید از طریق یکی از روش های زیر اقدام نمایید:

 • با شماره 30-66498929 تماس گرفته و پس از سفارش کتاب خود را از طریق پست دریافت نمایید.
 • با مراجعه به آدرس تهران، میدان انقلاب، بین خ فروردین و اردیبهشت، ساختمان 1474، ط اول، انتشارات کتابخانه فرهنگ، به صورت حضوری کتاب را خریداری نمایید.