***** با پر کردن فرم "نیازسنجی" در منوی اصلی، ما را در ارائه خدمات بهتر، یاری رسانید *****

دو نوع مقاله و اجتناب از حالت ترکیبی!

سمیناری اخیرا با حضور پروفسور Jeffrey reuer در خصوص مقاله نویسی در رشته مدیریت در دانشگاه فو آمستردام برگزار شد. پروفسور رویر که یکی از سردبیران مجله Strategie Management Journal است می گفت که معمولا دو دسته مقاله وجود دارد. یکی مقالات قرمز که مبتنی بر یک مساله کاربردی هستند. مثلا شما می گویید که مساله ای هست به نام مدیریت شرکت های بزرگی که عمر کوتاهی دارند (مانند بعضی شرکت های پیمانکاری در حوزه های نفتی) و این مساله ای ست که هم مهم است و هم روی آن کم مطالعه شده است. و بعد می گویید برای بررسی این موضوع، نیازمند این هستیم که از تئوری های موجود کمک بگیریم و یکی از تئوری هایی که می تواند برای تحلیل این مساله به ما کمک کند، تئوری حکمرانی سازمانی (Corporate Governance) است. حالا با این تئوری، موضوع مدیریت شرکت های بزرگ ناپایدار را بررسی می کنیم. این نوع مقالات برای مجلاتی که علاقه به بررسی مسایل کاربردی دارند مناسب هستند. در این حالت، هدف اصلی مقاله مطالعه شرکت های بزرگ با عمر کوتاه است، و تئوری حکمرانی سازمانی صرفا یک ابزار است برای این هدف.

نوع دیگری از مقالات که بیشتر حالت آکادمیک دارند مقالات آبی رنگ هستند که شما با یک مساله تئوریک شروع می کنید. مثلا می گویید که تئوری حکمرانی سازمان همواره بر این فرض استوار است که ذینفعان سازمان به سرعت تغییر نمی کنند و از حداقلی از پایداری برخوردارند. حالا این سوال را مطرح می کنید که حکمرانی سازمان ها در شرایطی که ذینفعان سازمان به سرعت تغییر می کنند چه تفاوتی خواهد کرد. آنگاه می گویید مثلا یکی از شرایط مناسب برای بررسی این مساله شرکت های بزرگ با عمر کوتاه هستند. در این حالت، هدف اصلی مقاله غنی سازی و ارتقای درک تئوریک ما از حکمرانی سازمان است، نه لزوما مطالعه شرکت های بزرگ با عمر کوتاه.

تاکید پروفسور رویر بر این است که سعی کنید بر اساس نوع مجله مورد نظر، نوع مقاله خودتان را به درستی انتخاب کنید. اما چیزی که مهم است این است که از نوشتن مقالات بنفش که عملا این دو حالت را با هم قاطی می کنند و مشخص نیست که هدف اصلی شان کدام است اجتناب کنید.

(توجه: مثال ها از استاد نیست و صرفا برای تببین نظرات ایشان اضافه شده است.)

  1. خرید بسته آموزش مقاله نویسی با یک تماس
  2. خرید کتاب آموزش مقاله نویسی با یک تماس

 جهت تهیه بسته آموزش مقاله نویسی با قیمت 69000 تومان می توانید از طریق یکی از گزینه های زیر اقدام نمایید:

  • با شماره  30-66498929 تماس حاصل نموده و بسته را سفارش دهید.
  • با مراجعه به آدرس تهران، میدان انقلاب، بین خ فروردین و اردیبهشت، ساختمان 1474، ط اول، انتشارات کتابخانه فرهنگ، به صورت حضوری بسته را خریداری نمایید.

 جهت تهیه کتاب 25 اصل اساسی مقاله نویسی با قیمت 8000 تومان می توانید از طریق یکی از روش های زیر اقدام نمایید:

  • با شماره 30-66498929 تماس گرفته و پس از سفارش کتاب خود را از طریق پست دریافت نمایید.
  • با مراجعه به آدرس تهران، میدان انقلاب، بین خ فروردین و اردیبهشت، ساختمان 1474، ط اول، انتشارات کتابخانه فرهنگ، به صورت حضوری کتاب را خریداری نمایید.