***** با پر کردن فرم "نیازسنجی" در منوی اصلی، ما را در ارائه خدمات بهتر، یاری رسانید *****

دکترا را ادامه بدهم یا نه؟

"سلام. خوبید؟ ... واقعیتش دارم دکترای ... می خونم در یکی از کشورهای اروپایی. دانشگاهش هم خوبه. استادم هم رله است. بنده خدا خیلی گیر نیست. ولی خداییش الان که چند ماهی گذشته می بینم که همش مقاله خوندن هست و ریاضیات و .... خداییش دارم فکر می کنم می بینم که من که نمی خوام استاد دانشگاه بشم. می خوام درسم تموم بشه و برگردم ایران برم توی دل کار و صنعت. حداکثر مشاور بشم. این فرمول ها هم به دردم نمی خوره. تهش مدرک دکترا از دانشگاه فلان هست که به کارم میاد. از این بدتر اصلا به موضوع هم علاقه ای ندارم چیکار کنم؟ ولش کنم؟"

این خلاصه صحبتی بود که یکی  از دوستان این هفته با من داشت. و اما پاسخ بنده این بود که

"اگر یک ثانیه هم روی موضوعی که دوست نداری و مطمئن هستی که به دردت نمی خوره وقت بگذاری، عمرت رو تلف کرده ای"!

همین رو برای هر مورد دیگه ای هم می شه گفت... حالا دکترا خوندن یکیش هست. مگر ما چقدر عمر می کنیم. تهش جوانی و زمان مفید زندگی ما همین 20 یا 30سال است. 5 سالش بره برای دکترا روی موضوعی که بهش علاقه نداریم، خداییش خیلی خسرانه.

اما چه کنیم که این مدرکه رو لامصب بذاریم روی سنگ آب می شه!

نه خیر! این بهانه است. من خودم همین الان توی رشته های  مختلف آدمهای خیلی موفقی می شناسم که اصلا دکترا ندارند، بعضی هاشون حتی کارشناسی ارشد هم ندارند. اما از خیلی از دکترها جلوتر هستند. هم از نظر سواد و هم از نظر تجربه و کاربلدی!

خیلی وقتها مدرک دکترا برای ما یک خشاب اطمینان برای جبران ضعفهای ماست. اگر کار بلد باشیم توی رشته مون، مساله حل است (البته برای هیات علمی شدن دکترا لازم است، این داستان استثناست!)

بله! شکی نیست که دوتا آدم کار بلد، اونی که مدرک دکترا داره شاید کارش بهتر جلو بره. اما باید خداییش آدم دو دو تا چهارتا بکنه و ببینه که آیا ارزشش رو داره؟

(نظرات و تجاربتون رو می تونید به ما ایمیل بزنید: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید )

  1. خرید بسته آموزش مقاله نویسی با یک تماس
  2. خرید کتاب آموزش مقاله نویسی با یک تماس

 جهت تهیه بسته آموزش مقاله نویسی با قیمت 69000 تومان می توانید از طریق یکی از گزینه های زیر اقدام نمایید:

  • با شماره  30-66498929 تماس حاصل نموده و بسته را سفارش دهید.
  • با مراجعه به آدرس تهران، میدان انقلاب، بین خ فروردین و اردیبهشت، ساختمان 1474، ط اول، انتشارات کتابخانه فرهنگ، به صورت حضوری بسته را خریداری نمایید.

 جهت تهیه کتاب 25 اصل اساسی مقاله نویسی با قیمت 8000 تومان می توانید از طریق یکی از روش های زیر اقدام نمایید:

  • با شماره 30-66498929 تماس گرفته و پس از سفارش کتاب خود را از طریق پست دریافت نمایید.
  • با مراجعه به آدرس تهران، میدان انقلاب، بین خ فروردین و اردیبهشت، ساختمان 1474، ط اول، انتشارات کتابخانه فرهنگ، به صورت حضوری کتاب را خریداری نمایید.