***** با پر کردن فرم "نیازسنجی" در منوی اصلی، ما را در ارائه خدمات بهتر، یاری رسانید *****

نحوه شناسایی موضوعات داغ تحقیقاتی- قسمت اول

یکی از مهمترین گام های پژوهش انتخاب موضوعات داغ و به روز تحقیقاتی است. اما موضوعات جذاب و مورد توجه را چگونه میتواند پیدا کرد. در ادامه بهترین و راحت ترین روشها توضیح داده میشود.

1- مطالعه مقالات داغ و پربیننده

معمولا هم مجلات علمی و هم انتشارات علمی این امکان را در اختیار خوانندگان قرار میدهند که پر خواننده ترین مقالات در بازه های زمانی مختلف و یا مقالاتی که بیشترین دانلود را داشته اند و یا مقالاتی که بیشترین تعداد ارجاعات را داشته اند مشخص گردد. طبیعتا مقالات پر ارجاع و پر خواننده در طی دو سال اخیر میتواند حوزه های اصلی تحقیقاتی را در یک زمینه خاص نشان دهد. در بین انتشارات مختلف انتشارات     Sciencedirect در صفحه اصلی خود بیست و پنج مقاله پر بیننده در هر رشته و زیر رشته را ارایه میدهد. این امکان برای محققین فراهم گردیده است که بازه زمانی را انتخاب نمایند.

 تمرین: به سایت Science direct بروید. با محدود کردن رشته اصلی و زیر شاخه مرتبط خودتان سه موضوع از مقالات پر ارجاع را انتخاب و یادداشت نمایید. بهتر است که بازه زمانی محدود به دو سه سال اخیر باشد. همین فرایند را با یکی دیگر از مجلات و یا انتشارات مهم در حوزه تخصصی خودتان انجام دهید و موضوعات را یادداشت نمایید. آیا تفاوتی بین موضوعات وجود دارد؟

 2- مطالعه مقالات مروری[1]: معمولاً خواندن یک مقالات مروری  بهتر از خواندن چندین مقاله اصلی است.  معمولا مقالات مروری یکی دوسال گذشته مهمترین موضوعات تحقیقاتی را اریه میکنند. همچنین در این مقالات معمولا بخشی بعنوان روند آینده[2] وجود دارد که میتواند الهام بخش تعریف موضوعات تحقیقاتی باشد.

 تمرین. در موتورهای جستجو مقالات مروری و کلید واژه خود را بطور همزمان جستجو نمایید.

 Reviw paper, your key world, 2016

 

ایا در سالهای اخیر مقاله مروری در حوزه تخصصی شما و با کلید واژه های شما منتشر گردیده است؟ این مقالات چه خلاءهای تحقیقاتی را ذکر نموده اند که شما می­توانید آنرا بعنوان موضوع تحقیقاتی خود انتخاب نمایید؟[1] Review paper

[2] future trends

  1. خرید بسته آموزش مقاله نویسی با یک تماس
  2. خرید کتاب آموزش مقاله نویسی با یک تماس

 جهت تهیه بسته آموزش مقاله نویسی با قیمت 69000 تومان می توانید از طریق یکی از گزینه های زیر اقدام نمایید:

  • با شماره  30-66498929 تماس حاصل نموده و بسته را سفارش دهید.
  • با مراجعه به آدرس تهران، میدان انقلاب، بین خ فروردین و اردیبهشت، ساختمان 1474، ط اول، انتشارات کتابخانه فرهنگ، به صورت حضوری بسته را خریداری نمایید.

 جهت تهیه کتاب 25 اصل اساسی مقاله نویسی با قیمت 8000 تومان می توانید از طریق یکی از روش های زیر اقدام نمایید:

  • با شماره 30-66498929 تماس گرفته و پس از سفارش کتاب خود را از طریق پست دریافت نمایید.
  • با مراجعه به آدرس تهران، میدان انقلاب، بین خ فروردین و اردیبهشت، ساختمان 1474، ط اول، انتشارات کتابخانه فرهنگ، به صورت حضوری کتاب را خریداری نمایید.