***** با پر کردن فرم "نیازسنجی" در منوی اصلی، ما را در ارائه خدمات بهتر، یاری رسانید *****

نکته 71: تا کجا داده های کیفی را جمع آوری کنیم؟-3

در نکته قبلی به این اشاره کردیم که داده های کیفی را تا جایی باید جمع آوری کنیم که بتوانیم روایی آنها را نشان دهیم. معیار دیگری که معمولا در تحقیق کیفی مهم است این است که یافته های ما بکر باشند(novelty). به عنوان مثال فرض کنید که می خواهیم راه کارهایی که شرکت های بزرگ در مواجهه با تحریم اتخاذ می کنند را تحقیق کنیم. اگر بعد از انجام یک سری مصاحبه با مدیران یک شرکت به لیستی از روش های شناخته شده و عادی برسیم، در این حالت، داده های کیفی ما کافی نیستند. بررسی های بیشتری نیاز است که ما را به راه کارهای کمتر شناخته شده و کمتر بحث شده برسانند. این مساله تا حد زیادی وابسته به غنی بودن موردکاوی انتخاب شده هم دارد. شبیه به حالتی که به دنبال یافتن الماس در یک کوهی از سنگ و خاک هستیم. زمانی باید جستجو را متوقف کنیم که به تکه هایی از الماس برسیم. تکه های الماس یافته هایی هستند که تا به حال در مطالعات قبلی به آن اشاره نشده است.

  1. خرید بسته آموزش مقاله نویسی با یک تماس
  2. خرید کتاب آموزش مقاله نویسی با یک تماس

 جهت تهیه بسته آموزش مقاله نویسی با قیمت 69000 تومان می توانید از طریق یکی از گزینه های زیر اقدام نمایید:

  • با شماره  30-66498929 تماس حاصل نموده و بسته را سفارش دهید.
  • با مراجعه به آدرس تهران، میدان انقلاب، بین خ فروردین و اردیبهشت، ساختمان 1474، ط اول، انتشارات کتابخانه فرهنگ، به صورت حضوری بسته را خریداری نمایید.

 جهت تهیه کتاب 25 اصل اساسی مقاله نویسی با قیمت 8000 تومان می توانید از طریق یکی از روش های زیر اقدام نمایید:

  • با شماره 30-66498929 تماس گرفته و پس از سفارش کتاب خود را از طریق پست دریافت نمایید.
  • با مراجعه به آدرس تهران، میدان انقلاب، بین خ فروردین و اردیبهشت، ساختمان 1474، ط اول، انتشارات کتابخانه فرهنگ، به صورت حضوری کتاب را خریداری نمایید.